Wsparcie MONIKI

Szanowni Państwo

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą zwraca się z prośba o wsparcie leczenia i rehabilitacji podopiecznej Moniki Stawińskiej o nr 1162 . rodzice dziewczynki ze swojej strony robią wszystko co w ich mocy aby usprawnianie i terapia corki odbywała się systematycznie bo tylko wówczas daje pozytywne i trwałe efekty. Jednak często brakuje im środków na podstawowe badania, zajęcia rehabilitacyjne i terapeutyczne, a kosztowne turnusy są dla Moni ważną nagrodą ...W imieniu fundacji i rodziców będziemy wdzięczni za kazdą wpłatę:

DAROWIZNY:

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą
Łomiańska 5
01-685 Warszawa

61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

z dopiskiem: na ochronę zdrowia 1162 Stawińska Monika

(jest to konto fundacji do zbiórki publicznej)


dla wpłat ALLEGRO
13 1240 1037 1111 0010 1760 2908
z dopiskiem: 1162 Stawińska Monika (+nick z allegro)

można też pomóc Moni biorac udział w jej aukcjach
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9839249

Środki zasilają subkonto w fundacji i są wydatkowane TYLKO na potrzeby Moniki po przedstawieniu właściwej dokumentacji

ZAPRASZAMY NA AUKCJE

1%
KRS 0000037904
cel szczegółowy: 1162 Stawińska Monika

zapraszamy na stronę facebooka gdzie dodajemy zdjęcia odlewowa Moniki
https://www.facebook.com/Śnieżnobiałe-odlewy-gipsowe-aukcje-charytatywne-niepełnosprawnej-Moniki-1414227238790912/timeline/?ref=hl


sobota, 28 stycznia 2012

Jajka gipsowe - mały kurs od Moniki dla zainteresowanych :)

Na allegro rozpoczeliśmy sprzedaż wielkanocnych figurek gipsowych. Wszystkie środki z tej sprzedaży zasilają subkonto w fundacji...do nas trafiają tylko kopie wysłanego przelewu jako potwierdzenie wpłaty. Ze zgromadzonych pieniędzy możemy opłacić badania, wizyty lekarskie, rehabilitację i terapię, materiały których jak widać poniżej Monika zużywa dość sporo ... opłacamy też minimum 2 turnusy w roku....Monia chętnie pojechałaby na nie częściej ale niestety dwa to i tak dość duży wydatek.... (koszt 2 tygodniowego turnusu to 3,5 - 5,5tys w zależności od wybory ilości specjalistycznych zajęć)

Zapraszamy goraco wszystkich na aukcje
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=9839249
bo malowanie figurek to rewelacyjna zabawa dla dzieci i prawdziwe wyzwanie dla rodziców...i oczywiście bezcennie spędzony razem czas:)

...a przy okazji można wesprzeć rozwój Moniki

Zadzwoniła do nas pani zainteresowana aukcją jajeczek gipsowych z prośbą o mały instruktaż w ich wykonaniu..... wystawiliśmy je w dwóch formach. Jedne jako połóweczki z haczykami - 10 różnych szt, drugie jako dwie identyczne połóweczki do przyklejenia łącznie 12szt po 6 z każdego wzoru....każda aukcja w cenie 5zł:)
http://allegro.pl/odlewy-gipsowe-do-malowania-jajka-3d-charytatywna-i2081915458.html
http://allegro.pl/jajeczka-gipsowe-do-malowania-10szt-charytatywna-i2081915506.html

Oto podpowiedź Moniki jak wykonać jajeczka przestrzenne :)

Monia zaczyna od pomalowania połóweczek - ten etap jest bardzo pracochłonny, wymaga skupienia i kreatywności...świetnie rozwija wyobraźnie...i trwa najdłużej:)

następnie wszystkie połóweczki są spryskane lakierem bezbarwnym nitro...nie jest to konieczność ale polakierowane figurki zyskują trwałość a kolor jest intensywniejszy i ślicznie się błyszczą...same plusy :)


tak przygotowane połóweczki muszą troszku przeschnąć
w tym czasie można przygotować wstążeczki i rozgrzać pistolet z klejem na goraco... wybrałyśmy tę formę klejenia bo jest najszybsza... inne to klejnie gipsem lub klejem typu "minutka"

Między dwie połóweczki możemy włożyć pasek wstążeczki jeśli jajeczko ma mieć formę wiszącą...lub zawiązaną kokardę jeżeli będzie to ozdoba stołu... taką kokardę można też przykleić później, po sklejeniu jajka
Monika następnym razem spróbuje umiescić też jajeczka na długiej wykałaczce...takiej do szaszłyka:)


klej na goraco zgrzewa dwie połówki dosłownie w kilka sekund...

pozostało nam zasłonięcie powstałej szpary... i tutaj też proponujemy wstążeczkę..cieńką można przykleić a szeroką poprostu obwiązać...
jajeczko powyżej przygotowane jest bez lakierowania tylko po to aby pokazać kolejny etap...Monika swoje polakierowane zostawiła do wyschnięcia ale jak tylko zostaną ukończone, napewno wszystkie pokażemy:)


Na aukcjach są też inn wzory wielkanocne i nie tylko:)
ZAPRASZAMY

1 komentarz:

  1. Dziękuję za pomocny kurs. Będę musiała coś pokombinować ze swoimi siostrzenicami :)

    OdpowiedzUsuń

bedzie nam miło jeśli napiszecie kilka słów od siebie....ZAPRASZAMY